Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie ogłosił realizację nowego projektu mającego na celu ochronę gospodarstw rolnych przed wpływem wilków i bobrów. Program nosi tytuł „Przeciwdziałanie szkodom powodowanym przez bobry w gospodarstwach rolnych i mieniu oraz zabezpieczenie zwierząt gospodarskich przed wilkami na terenie województwa warmińsko-mazurskiego”. Dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, projekt ma na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu tych zwierząt na lokalną gospodarkę.
Realizacja projektu jest odpowiedzią na potrzeby rolników i mieszkańców regionu, którzy borykają się z problemem szkodliwości tych dzikich zwierząt. Celem jest stworzenie warunków do bezkonfliktowego współistnienia ludzi i zwierząt, co przyniesie korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla lokalnej społeczności. Przedsięwzięcie wpisuje się w szersze działania mające na celu ochronę zarówno bioróżnorodności, jak i ekonomiczne bezpieczeństwo gospodarstw.
Wszelkie szczegóły dotyczące projektu oraz formularze do pobrania dostępne są na oficjalnej stronie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Mieszkańcy Lidzbarka są zachęcani do zapoznania się z informacjami, które mogą okazać się istotne w kontekście ich działalności rolniczej oraz ochrony zwierząt. Dzięki tym działaniom, możliwe będzie lepsze zarządzanie sytuacją oraz ochrona mienia.
Źródło: Urząd Miasta Lidzbark
Oceń: Projekt ochrony zwierząt gospodarskich w Lidzbarku
Zobacz Także

