Mieszkanka Lidzbarka straciła prawo jazdy po tym, jak została przyłapana na jeździe z prędkością o 59 km/h przekraczającą dozwoloną. Kobieta kierowała pojazdem w obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h, a jej prędkość wyniosła aż 99 km/h. W wyniku kontroli drogowej, nałożono na nią również znaczną karę finansową oraz punkty karne.
Wydarzenie miało miejsce w czwartek, podczas kontroli przeprowadzonej przez policjantów z Działdowa. Funkcjonariusze ruchu drogowego zdecydowali się na kontrolę związaną z nadmierną prędkością, co potwierdzono pomiarami. Kierująca Citroenem, 43-letnia kobieta, nie tylko została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych, ale również otrzymała aż 13 punktów karnych.
W wyniku przekroczenia prędkości, kierująca została pozbawiona prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Tak surowe sankcje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i przypomnienie kierowcom o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Mieszkańcy powinni brać pod uwagę, że nadmierna prędkość to jeden z głównych czynników wpływających na bezpieczeństwo na drogach lokalnych.
Źródło: Policja Lidzbark
Oceń: W Lidzbarku zatrzymana kierująca za nadmierną prędkość
Zobacz Także


