W ostatnich dniach na drogach Lidzbarka i okolicznych miejscowości odnotowano trzy kolizje z udziałem kierujących samochodami, co skłania do refleksji nad bezpieczeństwem na drogach. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Każde z tych zdarzeń zakończyło się interwencją funkcjonariuszy, którzy podejmowali niezbędne działania wobec sprawców kolizji.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Działdowie, gdzie na skrzyżowaniu ulic Jagiełły i Hallera doszło do zderzenia pojazdów marki Toyota i BMW. Kierowca Toyoty, 45-letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do panujących warunków i naruszył zasadę pierwszeństwa. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległa także lampa uliczna. Policjanci po przybyciu na miejsce zdecydowali się na pouczenie sprawcy incydentu.
Kolejna kolizja wydarzyła się w Kisinych, kiedy to 61-letni mieszkaniec Lidzbarka najechał swoim Oplem na tył fiata, który zatrzymał się przed skrętem w lewo. Niestety, również w tym przypadku kierujący nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Policja nałożyła na mężczyznę mandat wysokości 1100 złotych oraz przyznała mu 10 punktów karnych, a także zatrzymała jego dowód rejestracyjny.
Ostatnia sytuacja miała miejsce ponownie w Działdowie na ulicy Męczenników, gdzie kierująca Hyundaiem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do zderzenia z pojazdem marki Audi. W tym przypadku interwencja policji dla 72-letniej sprawczyni również zakończyła się na pouczeniu. Wszystkie te zdarzenia ukazują jak ważne jest zachowanie ostrożności za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do aktualnych warunków na drodze.
Źródło: Policja Lidzbark
Oceń: Trzy kolizje drogowe w Lidzbarku i okolicy – apel o ostrożność
Zobacz Także




