UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lidzbark - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Spotkanie policjantek z uczniami technikum na temat hejtu i przemocy rówieśniczej


W Działdowie miało miejsce spotkanie policjantek z uczniami klasy pierwszej technikum, które dotyczyło problemu hejtu i przemocy rówieśniczej. Mechanizmy te są coraz bardziej obecne w codziennym życiu młodzieży, co skłoniło do podjęcia tego ważnego tematu. Funkcjonariuszki omówiły również konsekwencje prawne związane z tego typu zachowaniami. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się, jak przeciwdziałać tym negatywnym zjawiskom.

Spotkanie odbyło się na zaproszenie psychologa, który dostrzegł potrzebę poruszenia aktualnych problemów młodzieży w kontekście bezpieczeństwa w sieci oraz relacji interpersonalnych. Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie przybyły do szkoły, aby bezpośrednio z uczniami porozmawiać o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą hejt oraz cyberprzemoc. Tematyka ta wywołała wiele emocji wśród uczestników, którzy aktywnie brali udział w dyskusji.

Na spotkaniu szczególną uwagę poświęcono sposobom reagowania na przemoc rówieśniczą oraz na konstruktywne metody zapobiegania sytuacjom konfliktowym. Funkcjonariuszki wskazały młodzieży, jakie są możliwe konsekwencje prawne stosowania hejtu i cyberprzemocy, zarówno dla ofiar, jak i sprawców. Ważne jest, aby uczniowie zdawali sobie sprawę z tego, że każdy ma prawo do bezpieczeństwa i poszanowania w środowisku szkolnym oraz w sieci.

Źródło: Policja Lidzbark


Oceń: Spotkanie policjantek z uczniami technikum na temat hejtu i przemocy rówieśniczej

Średnia ocena:5 Liczba ocen:7


Zobacz Także