W Lidzbarku trwa postępowanie przeciwko 36-letniemu mieszkańcowi, który jest podejrzewany o znęcanie się nad rodzicami oraz prowadzenie pojazdów pomimo braku uprawnień. Policja prowadzi działania w związku z tymi poważnymi zarzutami, a prokuratura już podjęła decyzje dotyczące środków zapobiegawczych. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania się do swoich pokrzywdzonych rodziców.
Incydent został zgłoszony policji, która interweniowała w rodzinie mężczyzny w związku z doniesieniami o przemocy domowej. Od początku sprawy stosowane są procedury Niebieskiej Karty, które mają na celu ochronę ofiar przemocy i zapewnienie im wsparcia. Policjanci zbierają dowody oraz prowadzą czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.
Warto zaznaczyć, że mężczyzna nie tylko jest podejrzewany o znęcanie się nad rodzicami, ale także o prowadzenie pojazdu mechanicznego mimo decyzji sądowej o cofnięciu uprawnień do kierowania. Po zastosowaniu dozoru policyjnego, który nakłada na niego obowiązek regularnego stawiania się na komisariacie, czeka teraz na dalsze decyzje ze strony sądu. Jeśli oskarżenia się potwierdzą, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
Źródło: Policja Lidzbark
Oceń: Policyjny dozór dla 36-latka z Lidzbarka w związku z przemocą domową
Zobacz Także




