UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lidzbark - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nowy Komisariat Policji w Lidzbarku: Kolejny krok w realizacji inwestycji


W Lidzbarku podpisano porozumienie dotyczące finansowania opracowania dokumentacji projektowo-technicznej nowego Komisariatu Policji. Spotkanie miało miejsce w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a wzięli w nim udział kluczowi przedstawiciele lokalnych władz oraz policji. Inwestycja ta jest kontynuacją działań podjętych w 2025 roku oraz ma na celu poprawę warunków pracy policjantów oraz obsługi mieszkańców. Nowa siedziba policji ma być dostosowana do aktualnych standardów i wymagań, aby zapewnić jak najlepszą służbę społeczności.

W środę, 17 czerwca 2026 roku, w Olsztynie odbyło się istotne spotkanie, w którym uczestniczyli Burmistrz Lidzbarka Andrzej Piątkowski, Skarbnik Miasta i Gminy Lidzbark Iwona Ziółkowska, a także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji. W ramach podpisanego porozumienia Gmina Lidzbark przekazała niezbędne środki na rozpoczęcie prac projektowych. Zostało to zgodne z deklaracjami przedstawionymi w liście intencyjnym z 2025 roku, co oznacza postęp w realizacji inwestycji mającej na celu budowę nowoczesnego budynku dla policji.

Warto podkreślić, że nowy Komisariat Policji ma powstać na przekazanej przez Gminę działce i będzie spełniał wymagania nowoczesnej infrastruktury. Obecnie w Komisariacie działa 26 policjantów, którzy pełnią całodobową służbę, zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu działdowskiego. Nowa siedziba ma w znaczący sposób podnieść standardy pracy policji oraz efektywność w obsłudze obywateli, co jest kluczowe dla rozwoju społeczności lokalnej.

Źródło: Policja Lidzbark


Oceń: Nowy Komisariat Policji w Lidzbarku: Kolejny krok w realizacji inwestycji

Średnia ocena:4.49 Liczba ocen:13


Zobacz Także