27 czerwca 2025 roku rozpoczyna się nowa edycja projektu „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2025”. Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości na temat tragicznym wymiarze wypadków drogowych, które mają miejsce na polskich drogach. W ramach projektu, każdego dnia wakacji na stronie policja.pl oraz w mediach społecznościowych prezentowane będą aktualne dane dotyczące wypadków. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem społecznym oraz medialnym w ubiegłych latach, co potwierdza znaczenie tematu.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, mapa będzie zawierać szczegółowe informacje na temat wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Użytkownicy będą mieli dostęp do danych takich jak lokalizacja zdarzenia, liczba ofiar oraz rodzaje uczestników ruchu drogowego. Informacje będą na bieżąco aktualizowane, co pozwoli na lepsze zrozumienie skali problemu. Mapa ma na celu nie tylko informowanie, ale również skłonienie do refleksji nad bezpieczeństwem na drogach.
Istotnym elementem tego projektu jest wizualizacja danych, która ma charakter poglądowy. Na mapie użyto różnych kolorów, które odpowiadają skali zdarzeń w poszczególnych województwach. Punkty czarne oznaczają miejsca wypadków ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji, podczas gdy punkty żółto-czerwone ukazują wydarzenia z ostatnich 24 godzin. Zrozumienie, że za każdym punktem kryje się ludzka tragedia, ma za zadanie uwrażliwienie kierowców na konsekwencje ich działań, w tym ignorowania przepisów czy brawury na drodze. W projekt zaangażowała się również firma Screen Network SA, która poprzez 20 tys. ekranów w całej Polsce będzie promować bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Źródło: Policja Lidzbark
Oceń: Inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego – Mapa wypadków 2025
Zobacz Także